imrich

1. června 2006 v 15:25 | kalbič |  spolek mladých bagatelistů
tak tohle je, přátelé unikátní nález:
počítačová simulace imriší podoby, zasazená do libovolného prostředí. zázrak moderní techniky. perla nejdokonalejších grafických postupů. ten pokrok... vy kdož o imrichovi nevíte, řáčejte přečísti článek tento ne málo obsáhlý:)

imrich boltec byl hluchý občan, dnes již zaniklé obce Neřvy nedaleko městis Stodo. ve své hluchotě, (obdobně jako pohádkový princ, který opakoval stále jen ba - ja - ja) nebyl schopen do své strašlivé smrti smťoucí vydávat jiných zvuků, nežli temného hučení, které vzdáleně připomínalo slovo vaněk. nikdo ve Neřvích mu neřekl jinak než hluchej vaněk. jednoho jarního rána, když mha pomalu vystoupala nad šedivé zdi místní nádraží (nutno podotknout, že vystavením nádražní budovy, navzdory faktu, že vesnicí nikdy dráha nevedla, zapsal se nebohý imrich mezi vizionéry a pokrokáře, ale zároveň podivíny - přičteme-li jeho hluch - své doby) nalezli spoluobčané chystavší se na cestu na šichtu do nedalekého vepřína, jmenovitě alberd schwetz, yakub truneczek, michajl beczirovicz, antonym kchugler, alitze neuwirth a otto skatzel, oběšeného imricha na balgónku jeho malého drážního domku. po zběžném prohledání jeho análů, ukázalo se, že imrich boltec byl přímým příbuzným mongolského chána a v truhlici uchovával mnoho balad, kterými si tatarští bojovníci a honáci, jedouc stepí a nivou, šleháni větrem, sněhem a rakušáckými kulemi vstříc vídni zpestřovali a krátili tyto dlouhá a mnohdy nudná vojenská objevná tažení.
jaxe později ukázalo, originály balad přivezl po vítězství nad turky u vídně polský kníže jan sobiesky a jejich uložením, stal se de facto zakladatelem polského muzea ve varšavě, které však jako instituce vzniklo až mnohem, mnohem déle. původní přepisy byly vloženy do plen praprapraděda boltce, kterého na mezi před vídní, tam, kde dnes stojí prátr (kultury a oddechu), pohodila mladá mongolská matka. malého uzlíčku se potom ujala jedna zapomenutá, shodou okolností též mongolská, oslice a odkojila jej. v devíti létech, poté, co se mladého mongola snažila prodat na koňském trhu v praze za dva zlaté, ujala se jej česká švadlena magdalena zellwegerová a spěšně se odstěhovala na plzeňsko. taxe za podivuhodných okolností přihodilo, že tento hrdina stal se součástí našich dějin a je rozhodně škoda, že jej nestihl osud podobný romula a rema. proto se již výše zmiňovaní rozhodli založit pochybnou zábavovou skupinu. při výběru, tíženi mučivým obrazem houpajícího se imricha na konopném lase, rozhodli se udržet jej nesmrtelným (i když vlastně zemřelým, jak symbolické) alespoň v názvu a zhudebnit některé bájné asijské motivy, a to pod pseudonymem mrtwej vaněk.
dále je třeba připomenout, že ona zábavová banda na scéně plzeňské již dále nepůsobí. to ovšem nutně neznamená zánik balad s mongolskými vzory či jejich upadnutí v zapomění. právě naopak, starají se o to tři dobří lidé:)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kalba kalba | 3. června 2006 v 11:19 | Reagovat

imříšku, my tě neopustíme!

2 Mylda Mylda | 7. června 2006 v 20:05 | Reagovat

Ýmrich Balltätz!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama