prečo toto?

5. července 2006 v 11:27 | klb. |  slinty - bryndy - kidy
tentokrát už to není tak markantní, ovšem ty neskutečný vedra, jak onehdá byly, to se naprosto nedalo přežít. přemýšlel sem, proč je tomu tak. když sem viděl ty rozdíly, jaxe střídá gigantický horko s ultra silným deštěm a plískanicí, řekl sem si, že to přeci není přirozená přírodní reakce...
došel sem k závěru, že za to opět může člověk. podíváme - li se zpět o několik let, kdy genetické šlechtění a nejrůznější modifikace nebo extrémní hnojení pěstěných potravin byly ještě v plenkách, zdaleka se počasí tolik nestřídalo. nebo možná střídalo, ale rozdíly nebyly tak markantní. počasí nebloudilo od extrému k extrému.
jenže jak se dneska všechno hnojí a šlechtí do závratných rozměrů a podob, odnáší to jenom země, protože de facto člověk nehnojí samotné plody, ale půdu. a ta se nám potom odměňuje tím, že i "plody" přírody, jako třeba sluneční svit či déšť, dosahují extrémních hodnot. zkrátka si potažmo hnojíme povětrnostní podmínky. chceme mít všechno extra. není přece možný, aby ta mrkev byla takhle malá, případně nepřichází v úvahu, aby náš supermarket prodával tak málo červené jahody. kdo by to potom kupoval, žejo... nikdo. asi by se lidi museli vrátit k samoobsluze v tom smyslu, že co si nevypěstuješ, nemáš!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Coiotus Coiotus | 6. července 2006 v 18:18 | Reagovat

Já teda nevim, jestli je to hnojením, že se mění počasí, spíš bych to viděl na globální oteplování...na druhou stranu...kdo by dneska kouřil nepěstěnou marihuanu s nízkým obsahem alkaloidů?

2 kalba kalba | 6. července 2006 v 21:28 | Reagovat

pravdu máš!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama