Září 2006

kopáč

30. září 2006 v 12:14 | kalba |  lidé, bohužel ne tři dé...
kopáčem se člověk nestává, ale rodí! džejpí to stoprocentně potvrzuje. když se cítí ohrožen, kope okolo sebe do všeho a do všech...
hele jépé, vyser se na politiku a zkus to ve fotbale. tam se nakopeš... ke všemu, když ti to někdy nepude úplně sqěle, stačí předem několik plátků sekaný v keši a bude všecko...
ke všemu je to dobrej způsob vybíjení přebytečný energie, kterou bys na jinym postu třeba použil k osočování všech v okolí...
nebo bych měl eště jeden nápad: krumpáč do ruky a padej se někam zakopat! to je v tuhle chvíli nejstátotvornější jednání, který bys mohl předvést... ale to tě asi přeceňuju, viď..?

polib si dědu

27. září 2006 v 11:40 | kalba |  hudba - potěcha duše
takže je to tady. pro mě nejžhavější hudební novinka tohoto roku. nový wohnoutí cédo s příznačným názvem. musim teda říct, že mě klucí nezklamali, protože podle rozhovoru, co sem četl v houseru (kterej po plzni neroznáší nikdo jiný nežli kalba :) ), se chlapcí snažili co nejvíce přiblížit syrovýmu podiovýmu zvuku. a to se jim docela povedlo.

linka důvěry a psychologické pomoci

26. září 2006 v 17:50 | kalbadolfo |  básničky a říkadla
vibrační mé batérie třas
ze židle mě zvedá znova
a zas
přítel v nouzi urguje a zvoní
qůli ženě že slzy roní
zabíjel by pro ni, ale teď?
teď už není žádné oni.
však co dělat, co mu říci?
třeba..
"odstěhuj se na vesnici, rozšíříš rod skrz přesllici" ?
nebo..
"takových bab běhá, stačí rozhlídnout se na ulici" ?
to je však moc nepřející... ale tohle bude strhující:
"nikdy neodhazuj úsměv z lící" !

corrida v novém Kabátě

26. září 2006 v 12:27 | kalba |  hudba - potěcha duše
taxem se právě z reflexu dozvěděl, že skupina kabát vydává nové cd s názvem corrida. hm, teď to může trochu vypadat, že sem se pepou a spol nechal inšpirovat, avšak nebylo tomu tak. svou corridu sem složil na táboře, a to ve dnech 18. - 19. července. poprvé zazněla minulý týden v lampě na koncertě, v podání pissničkáře adolfa a za nemalého přispění zručného bandu. takže, josef, doufam, že si nebudem vzájemně lízt do zelí :)))

jam session

24. září 2006 v 13:14 | kalba |  hudba - potěcha duše
teďka tady byl strejček, eště s jednim známym a dali sme si docela fajnovou folklorní improvizaci. hráli sme takovýty fláky jako a te réhradice, stojí hruška v širém poli atd, tedy písně rozhodně ne složité, tím více celé naší rodině blízké a to v sestavě strýc sosna - tahací harmonika, zpěv; pavel suček - první housle, občasný zpěv; otec albert - druhé housle; syn albert - kytara, občasný zpěv a mamka jarka - zpěv, dcera markéta - zpěv. a tak to u nás v rodině chodí poměrně často :)) podobné akce rozhodně nejsou výjimečné.

galérka

23. září 2006 v 16:59 | kalba |  slinty - bryndy - kidy
je tam nová na tomatě. týká se prvního pískosochařského symposia, ojedinělé to soutěži v našich zeměpisných šířkách. v zemích ostatních se takové akce konají již několik let, vypadají ovšem poněkud jinak.
zatímco v zahraničí sochaři přicházejí k hotovému pískovému hranolu, by se ihned dali do sochání, čeští umělci si své osmitunové haldy písku museli do bednění pěchovat sami a kolikrát u díla strávili několik probdělých nocí... je to řehole.
více takových akcí, jež přilákají do odlehlých koutů (byť v centru) plzeňských více a více zvědavých lidí. zmíněná lokalita v poslední době opravdu žije. a žije pískosochařstvím:)

neřevská tragédie

22. září 2006 v 13:59 | adofoo, čti [adolfů] |  adolfo a jeho texty
imrich boltec byl dle dalšího nálezu v neřvích svědkem milostné tragédie. tento nově objevený text o tom podává jednoznačný doklad:
I. byl, on to divnej týpek byl, jenom fetoval a pil
jako bezednej
žil po svym život žil, ale neměl žádnej cíl
konec mizernej
II. měl každou ženu rád, když měla mu co dát
byla nádherná
a pak to muselo se stát, že začla si s nim hrát
holka nezbedná
III. že prej chtěla by i víc, se mu odvážila říct
duše nevinná
a dál už nestačila nic, on křičel z plnejch plic
v hubě pachuť od vína
IV. tohle se mu nelíbí už pravou ruku zvedá
ne že by chtěl hajlovat, on na tohle moc nedá
zasadil ji strašnou ránu a k zemi se kácí
těla dvě, on ze žalu a ona život ztrácí
smrt... už na ni sahá... smrt
V. dlouho ležel vedle a na ni se díval
v doširoka rozevřenejch očích slzy skrýval
nevěděl, co dělat má, tak na hranici spálil
tělo, který miloval a sám se potom polil
a škrt... vina je drahá... škrt

hořká omluva..

22. září 2006 v 10:15 | kalba |  slinty - bryndy - kidy
tak jsem se dozvěděl, že jsem hrubián a huba nevymáchaná.. a jakže se to může stát? to bylo tak...

první den ve škole..

21. září 2006 v 9:54 | kalba |  slinty - bryndy - kidy
sraz v devět v hale. čekaly mě úpolový sporty, netradiční sportovní hry, cvičení při hudbě a traumatologie.. z toho všeho mi zbyly jen ty netradičky od jedenácti... tim líp. aspoň půjdu dřív do práce a pak dřív pomůžu tátovi s kompletováním kuchyně po vymalování.. a to se vyplatí!

plán!

19. září 2006 v 12:00 | kalbobo |  lidé, bohužel ne tři dé...
dočetl jsem se dnes v refleXu, že strana politika 21 by v nadcházejících senátních volbách chtěla dosáhnout zvolení tolika kandidátů, aby mohla mít vlastní senátní klub. takový klub může založit nejméně pět senátorů. v případě politky by tedy šlo o téměř poloviční úspěch (složitý počty, když strana čítá 13 lidí i s předsedkyní janou "bobo" b.)
mezi "apoštoly" je choť současného premiéra pavla t., bulvárem propíraná mirka č. nebo například bývalý kandidát na prezidenta za ksčm miroslav k. stránka (výraz strana mi pro 13 kandidátů, kteří ani nejsou její členové, moc nesedí) má pevnou vizi, ve stylu tento rok se nás polovina dostane do senátu, přibereme další členy, ještě necelých deset let budeme růst a v roce 2014 vyhrajem parlamentky a sestavíme vládu.
vzpomněl jsem si v této souvislosti na tvrzení jiřího p., že v roce devadesát vlastníma rukama vybudoval z ničeho českou sociální demokracii... ale zpět k janě. ta v pravidelné refleXní rubrice "bez obalu" (je to ten samý pořad, jenž byl nedávno stažen z obrazovek, aby udělal místo původním seriálům, estrádám a podobným pičovinám) dokonce milanu šímovi tvrdila, že nejen, že se jí do osmi let podaří sestavit vládu, ale hlavně že ona sama stane v jejím čele, doslova mohu citovat poslední tři otázky:
milan šíma: "sestavování vaší vlády plánujete na rok 2014. znamená to, že předsedou vlády budete vy?"
jana bobošíková: "ano, bobo for premier, jistě."
milan šíma: "bobo for premier? tak to držím palce!"
jana bobošíková: "vy si snad myslíte, že to nemyslím vážně!?!"
milan šíma: "ne,to bych si nedovolil."
tak teda, hodně štěstí, bóbiku...

sobotní večer

18. září 2006 v 10:22 | kalba v lampě |  hudba - potěcha duše
teď v klidu domova, za doprovodu speedmetalových dragonforce, si mohu objektivně rozebrat, co se v neděli vyvedlo a co méně. povedl se příjezd. ten vyšel na sto procent! všichni jsme na místě byli načas. dále se mi líbilo třináctčí vystoupení. je vidět, že klucí ví docela dobře, co chtějí. většina jejich písniček je údernejch a rychlejch, takže ideální songy takzvaně do skoku, že? a o to přeci kapelám jde, aby se lidi nenudili a tancem je podpořili.

sem nějak zazevlil...

16. září 2006 v 12:30 | kalba |  akce a reakce
dneska se bude v lampě hrát a zpívat až to nebude pěkný... já ani pořádně nevim, co bych k tomu napsal. myslim, že pěkně to vyjádřil u sebe na blogu jarousch.

navýsost zajímavé

16. září 2006 v 12:16 | kalba |  slinty - bryndy - kidy
už podruhý se dneska přihlašuju na blog.cz a v oddílu nejnovější články ani zmínka o th... že by byl někde v blízké cizině koncert a všechny fanynky si jely "sáhnout na vopravdovýho billíška" ?
no ale o tom sem neměl v plánu psát. taxi tady projíždím, co se za poslední týden událo na poli motoristickém a našel sem jednu exkluzivitu z francouzských farem. není to žádnej chcípák. naopak, jde o vysoce revoluční vůz, neboť jeho tvůrci namíchali vyváženej koktejl sportovní dravosti s tradiční francouzskou dužinou luxusu... et voilá - renault nepta

jel sem tramvají

16. září 2006 v 10:22 | kalba |  slinty - bryndy - kidy
což by samo o sobě nebylo takovým zážitkem. jezdím jí už jedenadvacet let.. kdo se ale v momentální plzeňské dopravní situaci alespoň trochu vyzná, dá mi za pravdu, že od nádraží směrem na jihovýchod je to špatný.
stáli sme tam včera na tý červený, jak je na mikulášskym. sedíme ve voze a zelená. řidič nic. vypadalo to, že kouká úplně jinym směrem.. skočila červená. taxi řikam, že eště jedna ta zelená mine a půjdu za nim. stalo se. šel sem za nim do kokpitu. klepu, on znuděně otevře. "myslíte, že bychom mohli jet, máme zelenou", ptam se. nevypadá, že by se mu chtělo. "tak to teda nemůžem, mladíku, je tam problém na výhybce."
aha, řekl sem si a vrátil se na svý místo, řka v plénum, že zatím je postup směrem na světovar znemožněn. inu, když zřízenec pmdp, kterej by to asi měl mít na povel a když se nejede, osvětlit důvod veřejnosti, mlčí, musí tam jít blbeček, aby se teda cestující něco dozvěděli... ach.
nakonec tam šla nějaká pani, že prej jestli by ji otevřel, že vystupuje další zastávku. dost neochotně tak učinil.. vystoupil sem taky, přece jen to nemam daleko od inkriminovaného místa...
potom sem šel večer na zkoušku a viděl sem postarší manželský pár tlačit auto. zdálo se, že jim chcíplo ve křižovatce a snažili se ho zaparkovat. pomohl sem jim, přece jen nevypadali, že to extra zvládají. ujel mi kvůli tomu autobus, ale nijak mě to nemrzelo, protože sem měl dobrej pocit.
jestli si většina z vás řekne, že jako proč to sem vůbec píšu, že to je samozřejmost, pomáhat zvláštěpak starším občanům v nouzi, je všechno v pořádku a tenhle příspěvek byl zbytečný plejtvání slovy...

nové skutečnosti

14. září 2006 v 12:06 | bagatelník |  spolek mladých bagatelistů
takže jsem tu dnes opět se svou troškou do mlýna. byl jsem spolkem pověřen, abych cosi malého napsati ráčil o nejnovějších objevech, již jsme učinili. přátelé, je třeba říci, že tato sdělení jsou vysoce oznamovacího charakteru. neslouží tedy k vyvolání paniky. věříme, že co zde uvedeno, na nikom nezanechá následky trvalejšího rázu...

chudák...

11. září 2006 v 12:04 | po kalbě.. |  básničky a říkadla
zvratkama se dusil
sobě sám se hnusil
trvalo to dlouho
co ten všechno zkusil...

odhodlal sem se

10. září 2006 v 13:00 | kalba |  adolfo a jeho texty
konečně si myslim, že sem dostatečně zrichtovanej s tim, co tvořim a dovolim si uvést i do nynějška tajenou část svojí tvorby, která jest poněkud literárnějšího charakteru než vykazují texty, aforismy a bonmoty... je to trochu delší ale zase od srdíčka, checht :))
nerad bych sklouznul do fan fantasy typu "co dělají bill a tom po koncertech na turné", protože to je moje nejčernější noční můra...
takže dost keců a tady to je..

no to se poseru

9. září 2006 v 14:12 | k |  slinty - bryndy - kidy
p je megakokot!!! ME GA KO KOT!!! prej našel nějakou zprávu, kterou by "tak podívejte se... já bych tu zprávu nazval kubice II" no co to je za čůráka? žádný hvězdičky nebudou... že prej se tam píše snad i o jeho údajné milence a takovýty diskreditační kecy. asi hodně údajná milenka... stačí se podívat na jeho face out a je nám jasno, že si to nejspíš všechno vymyslel a to pouze proto, aby se o něm vědělo a slyšelo.
ono totiž neni těžký něco posrat, v jeho případě vládu státu českého a pak z vynucené opozice volat, proč to jako je takle a co tam ty mocipáni dělaj, že to je takový. tak aspoň když to pojebal, bude teď dělat haura, jakože to by se za nás nestalo, když nás znovu zvolíte, dáme to do pucu a podobně.
možná má pravdu. kdyby bylo po jeho, už by se nikdy nestalo nic. opřel by se o vojtu f, dvá lidovcí by se za zlatý tele našli a honem vybít všechny nepatřičný (rozuměj nevoliče ksčssd), aby si mohl v tom svym ústí doživotně válet sádla a nikomu nevládnout - voliči ksčssd stejně do deseti let vymřou (většinu jich najdou před zapnutou telenovelou na "jejich televizi") a pak už bude zbejvat jenom si fakt najít ňákou tu milenku. no a dokud jirka nezhubne aspoň tak, aby si dohlídnul na nástroj, bude mu společnost dělat maximálně upocená tlustá bavorská heidi... brrr.....

přemýšlel sem

9. září 2006 v 13:19 | kalba |  hudba - potěcha duše
ano. neuvěřitelné stalo se skutkem a já přemýšlel o nějakej hc kapele, nejlépe z naší rodné země a abych si ještě usnadnil hledání, tak rovnou z našeho města. a přišel sem na ni. to je další zázrak dnešního dne. tou kapelou, na kterou sem přišel jsou brutal massacrátoří beat the odds

bonmot

9. září 2006 v 11:54 | adolfí textař |  básničky a říkadla
kdo byl dříve komunistou, z toho je dnes poslanec
a chudý slušný disidenti nemaj' ani na žvanec...