to sem našel u sebe v obrázcích

4. září 2006 v 13:27 | kalba |  slinty - bryndy - kidy
tak tohle je část mapy plzně z roku 1925. asi nikoho nepřeqapí, že na sever od mže není ničehož krom čtvrtého plzeňského okresu, jež z velké části tvořen jest čtvrtí roudná. ne že by tam dnes bylo o tolik víc staveb, protože to je přirozená záplavová oblast, ale rozhodně se v dnešní době nejedná o pastviny, jak je to vyobrazeno na tomto historickém kousku.
no. další markantní rozdíl je na wilsonově třídě. ta leží na západ od nádraží. když se bedlivý čtenář řádně zahledí severně od této třídy, zaregistruje vakanci v oblasti, kde dnes stojí obchodní dům prior, budovaný v letech 1965 - 68 a dům socialistické kultury, který na místě bývalých zelinářských zahrádek vyrostl na přelomu let sedmdesátých a osmdesátých.
potom chybí třeba taky papírenská lávka, která byla zbudována v roce 1942. je zde však již naznačena, a to od nápisu II. okres východně přes řeku radbuzu jsou čárkovaně spojeny ulice papírenská a cukrovarská. nepodařilo se mi zjistit, zdali se jedná pouze o jakési tehdejší územní značení či snad již o plánované přemostění, k jehož realizaci došlo až po dvaceti letech...
přirozeně chybí zástavba okolo ulice na hvězdě (na mapě se nachází v dolním levém rohu). tato část byla vystavěna někdy okolo let válečných, spíš před, taktéž o této čtvrti jsem nenalezl žádnou kloudnou informaci, a tedy vycházím toliko ze svého úsudku.
!!!SOUTĚŽ!!!
a teď tady mám záležitost pro opravdové fajnšmekry a skutečné fandy historické plzně: v roce 25 se dnešní slovanská ulice jmenovala nepomucká třída, která v dnešní době začíná až na náměstí milady horákové a pokračuje směrem na písek a strakonice. tak to by nebylo samo o sobě až tak zajímavý, navzdory faktu, že plzeňské ulice byly přejmenovány několikrát. mám na mysli spíš druhej konec tý nepomucký. kolem nádraží jezdila tramvaj od roku 1908 a téměř až do devadesátých let zatáčela hned za viaduktem ostře doprava, míjela chlapeckou a dívčí měšťanskou školu u hamburku (později planetárium, dnes sídlo okresního soudu pro plzeň - město) a pokračovala přes most u jána na náměstí. no a já bych chtěl vědět, jak se jmenovala ta ulice, kterou projížděla tramvaj ještě v době mého útlého mládí. odpovídat možno v následující diskusi a nejlepší tipující (ten, který jako první bude mít pravdu, přirozeně) obdrží věcnou cenu, kterou věnoval adolfo a band! taxe snažte:)))
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Coiotus Coiotus | 4. září 2006 v 16:37 | Reagovat

já bych řek, že je to nádražní ulice, což?

2 kalba kalba | 5. září 2006 v 9:32 | Reagovat

tomáááš vyhrává samolepku z dilny adolfo a band! poslu ti ji postou:)) nebo az se nekde potkame, dostanes ji! nosim je totiz v batohu, jéé:)

3 Coiotus Coiotus | 5. září 2006 v 11:22 | Reagovat

sem myslel, že třeba dostanu zdarma tričko...:) ...já vim, nesmim bejt megaloman...nálepka taky dobrá...:))

4 kalba kalba | 5. září 2006 v 12:35 | Reagovat

no jo no... holt chudací sme, který můžou nabídnouot tak tu stickeru... promiň, jestlis čekal víc. a jestli budeš chtít to triko, dostav se do lampy a vem si sebou libovolně barevný triko, ale musí bejt 100% bavlněný. snad nám náš záměr vyjde:)))

5 Coiotus Coiotus | 5. září 2006 v 20:51 | Reagovat

Hele, jestli bude anatomie, tak dorazim zcela určitě!! A triko přinesu taky:)

6 kalba kalba | 6. září 2006 v 9:37 | Reagovat

tome, ja ti verim. dyt ty nejses hloupej kluk preci! anatomii das v pohode a na koncerte se uvidime a popijem, triko potisknem a vubec.. bude nam dobre, jee:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama