Říjen 2006

osobně!

27. října 2006 v 10:37 | kalba |  lidé, bohužel ne tři dé...
včera sem se poprvé osobně setkal s dívkou, kterou znám již alespoň tři roky, i když už sem na to možná zapomněl... nu jo. plzeň není město z největších :)) pořád dokola se v tom utvrzuji...

fotky z kursu část druhá

19. října 2006 v 15:14 | letec |  akce a reakce
tak a je tady druhá várka snímků z gymnastického bloku...
tak tohle je kalba letec na přeskoku. trochu mu šmajdají ty nohy, ale jinak to neni úplně zlý..
honzík a jeho kinderslato. to je příjemná záležitost, taky jsem vyzkoušel a pocit je to k nezaplacení. na všechno ostatní je master card..
a ještě jednou honzík "monkey" š. tentokrát salto z kladiny. to jsem nezkoušel a ani bych nemusel... ne, že bych si nevěřil, ale už to vidim, jako živý: náskok, hop, nohy rozjetý do stran, varlata na kladině pod 57 kily živé váhy.. no a to opravdu absolvovat nemusim...
pavlína se přeskoku nebojí. s prstem v nose by ten přemet zvládla.. a to neumí jen tak někdo...!
no a máme tady další "dítě". slečna z nějakýho stretchingu taky strach nemá... to jsem jenom čuměl... prostě anbelívebl...
to je taky pavlína. na kladině chůze ve výponu. jeden ze základních prvků. někteří letci nesvedli ani to :)))
a to je kalbí ruka. není to moc vidět, ale moudří už vědí... jedná se o stržené puchýře. není to nic příjemnýho. zvlášť při představě, že před vámi je ještě několik dnů gymnastiky :) ale stávají se i horší věci...
no a to je asi opravdu všechno. vybral sem nejvyvedenější fotky, zbytek by měl za čas dorazit na rajčátko... doufejme a těšme se!

fotky z kursu I.

18. října 2006 v 20:49 | letec |  akce a reakce
a je to tu. něco málo z kursu gymnastiky. fotky sou dost často rozmazaný, ale to je jenom poměrně špatným světlem a rychlým pohybem účinkujících... :
zleva: perta k. a petr v. duo pedagogů zachyceno při zápisu poznámek k závěrečným závodům.
otázka: "vydržíš tam eště dlouho?" odpověď: "no jasný, foť, jak je libo..."
to sem si vždycky přál umět, ale už je na to bohužel dost pozdě...
tak třeba kůň mi vůbec nešel.. ale jardovi naopak docela jo. uměl na tom solidní věci. to sem nestíhal ani koukat, natož, abych to dokázal zopakovat...
jirkova extra libová kreace na prostných. bavil všechny v okolí :))
a nakonec i přeskok natrénoval na jistotu!
zmiňované kuželky v plné kráse. už mi slíbil kamarád, že mi je sežene :)))
to je zatim z gymnastickýho kursu všechno, protože už se na moje místo u kompu derou další zájemci...

sem úplně na dně..

17. října 2006 v 10:40 | kalba |  lidé, bohužel ne tři dé...
takže tak... totál na prach. dneska vstávačka v půl sedmý a hned od půl osmý aerobic: a jedeme step tač... tři dva jedna grejpvajn.. a ví step, hop.. a tváříme se ra-dost-ně! ghurauar.. za normálních okolností mě to docela baví, jenže za normální okolnosti považuju třeba hodiny odpolední, po příjemném vyspání a po dobrej snídani.. ale vybral sem si to sám, takže nadávat můžu jedině sobě :) tak si du dát něco malýho k jídlu a zvesela na stretching...

gymnastickej kurs

16. října 2006 v 11:44 | letec |  akce a reakce
taxem se včera vrátil z kursu.. bylo to naprosto v cajku, pohodový lidi, relativně volnej režim, duo famosních pedagogů, no prostě pekelná akce. mam asi 300 mega fotek a videí, ale ještě sem neměl kdy je dát do kompu. ale to přijde a za čas se nějaký snímky objeví i zde na místě, na které teď vážený čtenář ráčí zírat.
všechno začalo ve středu ve tři hodiny. přijeli sme do chrástu a postavili veškerý nářadí, takže gymnastickou podlahu, bradla, hrazdy, kladiny a tak dále. hned druhej den už sem si dával docela s přehledem dvojný salto vpřed z trampolíny do jámy s molitanem, naučil sem se do tý samý jámy salto odskokem z komíhání na hrazdě a tak všelijak podobně. ne nadarmo se mi tedy začalo v kolektivu přezdívat letec či gumídek:))
a přitom tam byli i jiní gymnasté, v mnohém lepší, ale od rachitickýho skrčka asi většina lidí takový věci nečekala. to je ten první dojem. řikal mi kamarád, že když po příjezdu viděl moji spolužačku, která není z nejštíhlejších, ptal se sám sebe, co ta může dělat z gymnastiky. no a milá pája to dvojný salto zvládala s prstem v nose. se stejnou elegancí a nenuceností si dávala dámská bradla, na prostných dělala rondat - přemet vzad, salto vpřed z kladiny a podobný fajnšmekroviny...
strženo, posčítáno sme si užili příjemnejch pár dní v chrástu, tedy téměř na okraji plzně v královský atmosféře. těšme se společně na fotky. vyberu ty nejlepší, protože jich je dost rozmazanejch, přece jen na uměleckou hodnotu se v tom šrumci moc nehledělo: docvičíš a hned bereš foťák do ruky a cvak. ruce se ti eště třesou, prostě žádnej šlágr, ale něco se povedlo.
no a bylo mi navrhnuto, že když se do jara naučím vzklopku na bradlech (kterou mimojiné pája dává taky - na pánských!), budu se moci zúčastnit akademického gymnastického přeboru v liberci, takže sem natěšenej :)))

zvířecí vynalézavost

8. října 2006 v 16:38 | kalba |  básničky a říkadla
po pěšině v lese se starej pytlák nese
v ruce flintu, v týle klóbrc, vysoká se v houští třese
jeleni však nelení a na louce se zelení
z větví, klád a jehličí budují si těsnění
těsnění nic nepropustí, nejde ani odklopit
vespod chrastí, shora klády, jde jim práce od kopyt
pytlák se k nim nedostane, vítr klidně dál si vane
populace jelení, ohrožena už není: genocida nenastane!

takže opravdu

8. října 2006 v 13:09 | adolfoun |  akce a reakce
stalo se. adolfo hrál v jabloni po fragmentu hrozně moc, kteří si den předem, zhruba v době, kdy jsem se o svém vystoupení dozvěděl, dali lehkou zkoušku s radkem, protože jejich vlastní bubeník byl v práci a po nebylo nás pět, kteříž hráli v plné sestavě i nasazení.
mrzí mě, že sem dorazil až ve třičtvrtě na deset a od nebylo nás pět sem slyšel jen několik písniček, přičemž hrozně moc mi přirozeně utekli celí... no ale i my měli toho večera zkoušku a tedy nebylo možno dorazit dříve. á propos, na zkoušku se přišla podívat trundova sastra se saxofonem a vypadá to dobře. když se sehrajem a budem pořádně zkoušet, věřím, že to bude mazec!
ale zpět do jabloně. zahrál sem 12 věcí, povětšinou od mrtwýho vaňka, něco adolfího a jedny jaxi taxi a schmitzera. to ale publiku nestačilo. přidal jsem tedy. přidal sem minimálně pět songů, dokonce sem si to včera počítal a o pěti vim určitě. ani to pořád nebylo dost. tak sme si s prvníma řadama zapěli dvě sloky moravy velice akusticky a dál už sem opravdu neměl, co předvést, takže sme dopili tu litrovku rumu, co mi vojta pišl koupil za účast a poroučel sem se.
potom ještě vojta šafář zahrál největší vypalovačku od žerzej a potom nemohla chybět nirvana atd atd. suma sumárum se akce velice vyvedla, ani zpěv kupodivu nebyl moc falešněj, občas se něco nevydařilo (třeba hrad sem začal zpívat druhou slokou napřed... takže sem se opravil a už to bylo dobrý:) no ale fakt musim uznat, že se to vydařilo.
potěšila mne spousta kladných ohlasů. negativní si asi všichni nechávali pro sebe... no a časem přibudou na rajče nějaký fotky z jeních čočovic. díky za ně, honzo! a díky všem, kdo zpívali, tleskali a pili společnej rum!

cg foreva!

6. října 2006 v 11:24 | kalba |  slinty - bryndy - kidy
jak název napovídá, hodlám se rozepsat o střední škole, na níž jsem strávil krásných osm a více let. a více proto, že ještě loni jsem s kamarády každý pátek docházel dotělocvičny. od letoška však tromu již takto nebude, protože za ty peníze se dá sehnat i vybavenější sportoviště, ale tohle není gros mého psaní...
chtěl bych říci, co mi círquáč dal. především je to schopnost střízlivě uvažovat. přemýšlet nad věcmi. zkrátka sem se v mnohých případech naučil používat svou přirozenou inteligenci, která, ať se to někomu líbí nebo ne, ve mně prostě vězí :)) podívám - li se směrem do své nové "třídy", dost těch lidí tohle neumí. jsou jakoby líní přemýšlet. stačí jim, že se naučí zpaměti otázky ze zadání testů. které obdrží od vyšších ročníků a čabas.
nechci si hrát na mravokárce a přehnanýho klaďase, takže neříkám, že toho občas taky nevyužiju, ale alespoň si třeba ke každej otázce najdu ještě o něco víc, než tam stojí. snažím se ty otázky alespoň trochu pokud možno pochopit.. jim ani třeba neni blbý prostě to hrubě opsat a nemyslí na to, že by mohlo bejt nápadný, že to mají všichni stejně...
no, pak taky sem si z tohoto ústavu odnesl lásku a něco citu k jazyku rodnému, což považuji za velice obrozeneckou funkci školy. vždyť kde jindeť možno vyučiti se lásce k vlasti a jazyce, nežli v školních škamnách?
dále.. díky několika podagogickým elementům (nebudeme jmenovat, není to slušné a na někoho bych mohl zapomenout..) jsem si osvojil základy nadhledu, ironie a sarkasmu a především myšlenku etického konání. dám příklad: volal mi jeden spolužák, jestli bych za něj nemohl jít napsat test z pohybových her. že prý je doma v klášterci a nechce se mu qůli jednomu testu jezdit do plzně. dalo mi to práci, ale nakonec jsem jej přesvědčil, že to pro něj udělat nemohu a ať si sežene jiného dubléra. mohl jsem v jeho očích vypadat jako svině a neochota sama, ale mé svědomí zůstalo protentokrát čisté. navíc, kdyby se to provalilo, měl bych provar já a nikdo jinej!
zkrátka si myslím, že i když třeba absolventi cg nejsou tak statisticky úspěšní, jako žáci v jiných výběrových školách, jsou lépe připraveni do života. tento článek se nesnaží být jediným a generalizovaným dogmatem, ale vychází čistě z mých zkušeností. nechtěl jsem tím říci, že studenti cg jsou "něco víc". jen si myslím, že mají určitý pansofistický rozhled a rostou z nich autonomně smýšlející jedinci, znatelněji než na jiných gymnáziích. a dosavadní abiturienti jsou toho živoucím dokladem :)))

že by ano?

5. října 2006 v 22:07 | adolfoun |  akce a reakce
tak to vypadá, že adolfo by mohl zítra někdy mezi devátou a půl desátou večerní zahrát v jabloni, protože nebylo nás pět si sice pozvali hrozně moc, ale jelikož jejich bubeník je v práci, měl bych to vzít za ně :)) tedy pokud mi ještě vojta nezavolá, že někoho sehnal...

včerejší večer

5. října 2006 v 13:57 | kalba |  akce a reakce
včera sme se byli s paní projít. bloudili jsme městem, neboť se nám nechtělo do hospody, ale sedět venku se moc nedalo, protože bývá po večíru docela zima... došli jsme k besedě, kam se má drahá polovička vydala zkontrolovat svého bratra v tanečních a ještě jsme chvíli zevlovali u kandelábru, na němž je přesnej čas, teplota, tlak, výška, rosný bod a zimní hvězdná obloha.
stojíme tam, koukáme na časový rozdíly mezi aší a karvinou, jsme do toho dost zahloubaný, když v tu chvíli jako by mě kdos do zad nožem bodl. zvučné "nazdar" paní matky rozčíslo klidné ticho. v tu chvíli jsem myslel, že se nenacházím mezi živými. musím tedy, paní zuzano, uznat, že jste mě dostala...:)
no.. sebral sem se a že půjdu domů. pustil sem si muziku a na uši nasadil slůchadlá. když v tom, na rohu martinské ulice, kdo na mne nemžourá, v ruce třímaje lahev muškátu.. tomislav! a že prej jde za pyjaem, lejcinou a ostatními spolužáky. jako správná přisírka sem se nabídl, že půjdu taky. inu, proč ne, pravil tomislav a vyrazili jsme. ve františkánský sme ještě potkali další dva spolužáky, kteří rovněž mířili do hostince, avšak s jinou společností.
pyják ani míša nakonec nepřišli, takže jsme si v sadech sedli na lavičku, otevřeli jsme víno, cigaretky a povídali. to nám jde. rozprávěli jsme o všem, počínaje školou, starou i novou, přes muziku až po bídnou politickou situaci. pozasmáli jsme se notně. pak ještě přišla coiotí slečna a párek vyrazil za svými kolegy do ph+. ne, že bych se do péháčka nechtěl podívat, ale dnes jsem brzy vstával, takže šup dom.
no a doma sem si sedl na postel a co nevidím... a všichni teď díky mojí duchapřítomnosti mohou vidět rovněž to, čeho jsem byl svědkem:
takhle vypadá 90% úplňku ze sestřina okna. že to je 90% sem si přečetl v chytrym kalendáři..
tohle je komplexní pohled do dvora. sestra má z pokoje vpravdě neošklivý výhled, není liž pravda :))
není to moc vidět no... přeci jen byla tma, ale komín svítí. okno rovněž. tak to mi učarovalo...
a dneska na alergologii sem se dozvěděl, že moje vitální kapacita plic je 96%, což znamená, že vydechnu skoro všechno, co sem maximálním vdechem do plíček nabral. ta spirometrie... a taky mi vyšlo, že mám méně než pět procent tělesného tuku. normální dospělej chlap má tak okolo 10%, ženská tak 20 - 25%, takže sem v týhle oblasti dost podprůměrnej :)))