Duben 2008

děcka, co jste v Praze, pozor!

25. dubna 2008 v 15:00 | adolfosráč |  akce a reakce
v úterý 29.4. se v paláci Agropolis od 20:00 představí adolphí sqaddron a novostašečtí cink&tej.
v obrácenym pořadí teda, čili nejdřív cink&tej a pak adolphus (posloucham teďka psyOpus, proto ta přesmyčka:)) vstup bych viděl jako minule tak na dvacku, což už dneska má snad každej, to bych mohl zaplatit i já:D
tak doufam, že se tam uvidíme v co nejhojnějším počtu! a kdo bude šikovnej, může mě dokonce vidět i několikrát, záleží na hladině alkoholu v krvi:D je to na vás:)

tak jak to je?

24. dubna 2008 v 20:43 adolfo a jeho texty
pdf [33.93KB] jo a dole je anketka:)
Zajímavý. Teď jsem se onohdá zamyslel nad symbolikou pojmenování jednotlivých slohových útvarů. Jestli to teda má nějakej význam, že se povídka jmenuje povídka a fejeton je fejeton.
Tak třeba zrovna ta povídka. Ta je docela jasná, ne? Nebo se tu mám i vykakat? Půjde tam asi o nějaký povídáníčko. Něco se vypráví. Situace, životní příběh, zážitek ze včerejší párty, cokoli.
Ale takovej fejeton třeba. To je zajímavý slovíčko. Základy jazyka francouzského mám, a proto mi nedá nevzpomenout značnou podobnost s ekvivalentem "la feuille" [v podstatě se to vyslovuje la fej, ale hubu musí člověk při e našponovat, jako když říká o] a to znamená list. List papíru i lopuchovej, znamená to taky karta, fólie nebo časopis, dokonce i list pily a listina, třeba zakládací. Zní to tak racionálně, až by si jeden pomyslel, že je to fakt. Jestli fakt jo, otvírá to bránu na tenkej led spekulací a na tom já se pohybuju setsakramentsky rád!

finále plzeň

21. dubna 2008 v 12:45 akce a reakce
máte pocit, že úroveň českýho dokumentu de do hoven?
pak můžu vřele doporučit návštěvu plzeňskýho finále, konkrétně Měšťanský besedy, kde se budou v úterý 22.4. a ve čtvrtek 24.4 vždy od 14:30 promítat dokumenty mýho kamaráda a nadějnýho filmaře Járy Kratochvíla.
jde o krátký dokumentární snímky Co je to? o poslání a významu moderního umění a Generál o osudu jednoho pomníku.
a jestli máte pocit, že svět českýho dokumentu je v pořádku, tim spíš byste neměli tyhle projekce vynechat, protože neni nic příjemnějšího, než si na konkrétnim příkladu utvrdit svoje vlastní přesvědčení!

víkendy

19. dubna 2008 v 15:19 | kalbasráč |  slinty - bryndy - kidy
Měl sem je vždycky rád. Odpočinek, trochu tý práce, ale jen zlehka, nějaká kalba, koncert, no zná to asi každej. Co se to ale děje? Poslední dobou jako by to bylo naopak, už od čtvrtečního večera se skoro těšívam, až zas přijde to zasraný pondělí. Ale přitom právě na víkend jezdí většina mejch kamarádů domů ze škol v Praze a bůhví z jakejch ještě prdelí. Jenže takovejm pražákům na starý známý většinou nezbejvá čas, protože když už se tu objeví, chtěj bejt doma nebo s partnerama a prostě mít svatej pokoj od všeho.
Chápu to. Pro ně bejvaj tyhle víkendy oddychem. Přijet zpátky do města, ve kterym je povinností minimum. Jenže jak k tomu přijde místní looser, kterej se do tý Prahy prostě neodvážil, protože k tomu městu chová nepřekonatelnou averzi? Člověk, kterej je zvyklej mít okolo sebe pestrou společnost se náhle ocitá sám na 30 metrech čtverečních. Přes tejden to ještě jde, to se aspoň chodí do tý školy bláznivý a dá se vyrazit někam do města třeba, potkat někoho zajímavýho. No jo, ale přes víkendový večery a noci bejvaj krušný. Není, kdo by potěšil, virtuální komunikace je o hovnech, hulit sám už mě taky přestává bavit, čekat na něco, o čem ani pořádně nevíš, jestli vlastně chceš, aby se vrátilo zpátky, to je taky na prdel, tak co s tim? Asi se na to vyseru a začnu hledat něco novýho!
Řešením by bylo odjet někam do píči. Natrvalo! Nebo aspoň na rok, stejně je to tu celý zatuchlý a do budoucna se to asi změnit moc nehodlá. Jenže spakovat si ranec a čabas, na to nemam koule. Sou lidi, kterejm to nedělá problémy, ale já bych to asi sotva vydržel, když je mi zatěžko přežít víkend v prázdnym bytě, kurva…
Jenže já sem takovej posera, že bych už asi ani nevěděl, jak sbalit buchtu. Nikdy sem to neuměl a nestává se, že by mi šťávy samy lezly do postele, o cemž sem si posledních šest let myslel, že je dobře. A teď? Co bych za takovou nabídku dal…
No nic, sobota na krku, čas oběda a já ani nemam chuť vařit, natož jíst. Dal bych si tak maximálně džeksna a šel chrápat, jenže večer ňákej zasranej koncert někde v píči na jihu. Na to mam taky určitě náladu. Jestli to dneska dopadne tak, jako dopadly poslední dvě jihočeský zastávky, tak si pro změnu uděláme pěknej vejlet na vlastní náklady. Už mě to fakt začíná pomalu nebavit, zvolna se dostavuje pocit, že je s náma tak trochu vyjebáváno. Je to možná neuvěřitelný, ale některý kapely za hraní dostávaj i peníze. Ne tak my. Za poslední dva koncerty v JČ sme zaplatili za cestu asi 1200. To je v pohodě startovný na obyčejnym krysím koncertě, ne?
A jak se "profesní" život prolíná s tim osobnim, co? Člověk se snaží jako pitomec, udělal by první poslední a zatím piču. "Bylo to dobrý, hele, tak dík a čau! Třeba se zas potkáme." Moje oblíbená věta. Slýcham jí v poslední době docela často. No, prostě když se daří, tak se daří!

myslivost

18. dubna 2008 v 18:34 | doChladuSiMiSuDalChod |  adolfo a jeho texty
- onohdá na Chodsku mě zase zlíbala! mam to tam rád, hlavně kvůli tomu! zase jedna nová pecka:D
- a abyste z toho taky něco měli vy, přikládám značně pracovní verzi. a dokonce je to verze jediná...
- skladba až neprogresivní a punková. slova na téma nimrodství, zvířátka, láska a mezilidské vztahy
- kvalita nejhorší, jakou si dovedete představit, proto sem se rozhodl uveřejnit i text a to přímo zde:
+ song stáhnout tuná (401.68 kb)

co chybí, to přechybí

12. dubna 2008 v 13:04 | posera |  adolfo a jeho texty
edisk source here
kdo nemá zájem o pdf, nechť čte dále, dnes trochu kratší příspěvek...
Každý jistě briskně dešifroval parafrázi na známé lidové rčení "co bolí, to přebolí". Je to totiž velice analogický systém. Nedokonavost v první větě (jedná se totiž o souvětí, milé děti) indikuje, že problém vykazuje trvalejší charakter než třeba pocit, že jsem si s sebou do hostince zapomněl vzít cigarety (zvláště pak, když tabákové výrobky si dnes můžeme pořídit na každém nároží). Věta druhá svým nadhledem lakonicky napovídá, že toliko čas, jakožto nejstarší a nejlepší felčar, má onu magickou moc zacelit i hlubší rány.

Ten léčebný proces nebývá většinou fyzicky náročný - značně turistickým krokem se dobelhat do "posilovny" a zvednout pár půllitrových, pardon půlkilových nákladů, to zvládají i osoby značně méně pohybově nadané. Výhodou této terapie je dostupnost, cykličnost a, jak už zde zaznělo, také nenáročnost provedení. Technika nehraje roli, čas vezmi čert a dokonce se pro každého pacienta najde motivační odměna. Nejnižší cenou je příjemná opička za krk, aby po cestě domů nebyla dlouhá chvíle. Zdatnější pak mohou vyhrát libovolně dlouhý pobyt na klozetu a pro nejostřílenější pacienty je připraven kolikrát i výlet vozem s červenomodrým majákem za nejbližším panem primářem.

potřeboval bych pomoct...

11. dubna 2008 v 10:47 | STAR baSTARd |  aktivity i pasivity
nejspíš budu letos potřebovat ten slušivej obleček, jak se v něm po star treku promenuje Pan Spock. nebo klidně i generál Piccard, na postavě nezáleží, mě jde jen o ty hadry.
když byste někdo věděl o nějakym nadšenci s ST garderobou, budu vděčen za jakejkoli kontakt na takovýho člověka!
a aby to tu nebyla taková nuda, tak sem v(sou)ložil anketu: yndžójit!

MÚZA 07

1. dubna 2008 v 22:37 | kalba da great |  hudba - potěcha duše
je to teď ve čtvrtek (3.4.)
lístek = hlas = 50 czk
!!!novinka: možnost zakoupení více lístků jednou osobou - ocení především naši schizofrenní kamarádi. !!!
pokud máte pocit, že ve vašem těle žije ještě někdo jiný, přijďte a kupte si lístek oba, můžete podpořit víc kapel. nebo taky třeba jednu kapelu víckrát... možností je dost!
pořadí a časy najdete na jarouschím blogu já sem totiž línej to sem přepissovat:D