Červen 2008

stává se...

24. června 2008 v 14:56 | postavilHlavuSi |  akce a reakce
až zas budete chtít vorganizovat ňákou tu stáfku - že se vám špatně žíje, že vaše životní úroveň je níská a podobný kidy - fspomeňte si, kolik lidí nemá narozdíl od nás co do huby, natoš aby uvažovali o svej životní úrovňy... stačí zabrousit pár stovek kýláků východně, nemusíme aš do afriky... chtěli byste vyší platy? nejlíp v ojrech? oukej, tak potom ale nevorganizujte stáfku, že 10 euráků za návštěvu vordinace je vysoko nad vaší životní ouroveň...
tak příště zase na pavláku, oukej? a co nejvječí fascikl klíčú s sebou, ať to uš kurva za něco stojý...
post scríptum: kdo najde nejvíc chyp f příspjefku, vyhrál titul "Mluvnická klasA", případně "Gramatik - fajnšmekr" chcete - li to f cyzích slovách!

!!! čtení se přesouvá !!!

21. června 2008 v 17:33 | kakalba |  akce a reakce
je to tak! to čteníčko bude probíhat ve stejnym termínu, ale mění se místo. celá ta paráda proběhne v hospodě U mrože. je to na slovanech, jen kousek nad Mikulášskym. zhruba tady, kdyby někdo chtěl vědět a nejlépe přijít. číslo nevim přesně, je to ale napravo - když se jde od slovanský a je tam cedule "hospoda U (nakreslenej mrož) e! aneb právě sem vám naservíroval libový vodítko a kdo to nenajde, je vocas:))
ani stávka odborářů nás (doufejme) nezastaví a nakonec tedy přijdou přednášet všichni, kdo byli inzerovaní. co se jedná produkce z mojí iniciativy, můžete se těšit na Sněhurku Moniku, která přednese několik svých básní, možná povídku a možná i ukázku z divadelní hry!!! v tejhle ukázce ji nejspíš podpořím svou troškou do mlýna a budu číst jednu z postav. a když se tedy dostáváme ke mně, já bych přednesl něco málo písní (hlavně tu s textem Moničiným) a možná jednu lechtivější povídku, uvidíme, jak s časem. eště, že to mam domů tak daleko...:)
věřim, že kdo dorazí, neprohloupí!

POVALEČ 2008

15. června 2008 v 14:11 | povalba
Jest to tak a nebude to jiný. Adolpho s Wrckem se naserou leckam, a proto můžeme s radostí oznámit, že první víkend v srpnu budeme vystupovat na festivalu POVALEČ, kterej proběhne u obce Valeč na karlovarsku, je to kousek za Žluticema, což neni z Plzně zas taková štreka. O cestě z KV nebo ML se ani nazmiňuje... :) Každopádně plakát je zde a ostatní infou pod nim:

dobrý ráno, Slunko!

14. června 2008 v 5:01 | kalba (dneska jedna byla, no...)
Uřízla čtvrt mýho žití
jednim trapně krátkym "tak zdar"
je prej svázaná jak v sítích
pochopí když bych se nasral.
Nasral sem se podle práva
šest roků je doba dlouhá
nebudu mít s kým dál vstávat
nezbývá mi než se rouhat:
Panebože v čem jsem zklamal
už tu chybu nechci dělat
rád bych se jí vyvaroval
dvě bez jedný nejsou celá!

Re - čtení mladých autorů

9. června 2008 v 13:18 | re - aktor kalba |  akce a reakce
tak jo, někdo z návštěvníků si možná vybaví podzimní čtení v Jabloni, kteréžto bylo velice podařené. tuto tradici se Vojtové (Pišl a Šafář) snaží dodržet a také letos proběhne podobná akce. 24.6.2008, avšak ne již v Jabloni, nýbrž v BRÁZDĚ.
pro tento ročník bych si dovolil vzdát se svého "projekčního času" a uvést mladou nadějnou autorku původem z Olomouce (absolventka 07 obor čeština - literatura na MU v Brně, dnes magisterský studium v Praze na Literární akademii Josefa Škvoreckýho) bc. Moniku Petrlovou, kterou opět někteří z vás mají tu čest znát (v poslední době hlavně z vln Českého rozhlasu Praha a možná taky ze snowgirlího blogu).
toto řešení prichází v úvahu ze dvou důvodů, komplementárně spolu spojených: má próza ani poezie není pro plzeňskou literární scénu žádný extra terno - čili přenechám to žezlo zkušenějším kolegům, v tomto případě Monice. a abyste teda neřekli, že se z toho tak snadno vyvlíknu, zkusil bych během jejího vystoupení zahrát pár songů, nejspíš. minimálně jeden bych rád uvedl, a to především z toho důvodu, že k němu psala text právě snowgirl.

tolik zatim jako uvodní informace k celej akci, podrobnosti snad budou postupem času přibejvat. zůstávejte naladeni veskrze pozitivně! :)