Leden 2009

Klaus slepec i polovrah

15. ledna 2009 v 11:33 | coolba |  akce a reakce
- pan Kaplický již není mezi námi! zajímalo by mě, kolik Čechů ho vůbec znalo, když už pro jeho úmrtí nebudou truchlit. a kolik lidí polituje jeho manželku a čerstvě narozený dítě, který pan architekt možná ani neviděl?
- již se stalo téměř pravidlem, že lidi úspěšné za hranicemi našeho zaprděnýho kotlíku si k sobě nezveme a když už sami přijdou a mají zájem i u nás předvést, za co jim aplauduje celý svět, děláme všechno proto, abychom jim pobyt znepříjemnili, jejich plány zpřetrhali a hlavně aby se o nás po světě rozneslo, jak jsme na své velikány milí.
- "Podobně jako protijaderní aktivisté u Temelína jsem ochoten přivazovat se vlastním tělem a bránit, aby Národní knihovna v takové podobě na Letné byla," radikální odpůrce blobu na Letné? skoro. je to výrok našeho krátkozrakého prezidenta (čili vlastně taky dost extrémního egoistickýho radikála). ten co sám nevymyslel, jako by nebylo. a taky nebude, to se můžeme spolehnout!
- jakto, že se britové nestydí mít stavbu od našeho architekta v několika svých městech? jakto, že se nestydí mít Kaplického stavbu i na dopisních známkách?
- proč jenom náš prezident (a samozřejmě zdaleka ne jen on, že pane horolezec...?) nechápe, že malostí a xenofobním zavšivením připravuje naši zemi o zajímavé objekty a odvrací od tak netolerantní země pozornost našich sousedů a ostatních rozumných světových států.
- praha taky aspiruje na titul "hlavní město kultury"? s Klausem na Hradě a s Bémem na radnici spíš skončíme jako hlavní skládka světa nebo jako království nekonečnýho betonu.
- normální člověk jde za vraždu nebo pokus o takovej čin sedět. Klause pochválí, jak to tomu výstřednímu architektovi nandal a knihovnu postavěj z železobetonu, dyť tam lidi stejně choděj jenom sedět a číst, ne?